Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
Numer Zero


Numer Zero

21:40:02 12/03/2013

W Lesie panowała absolutna cisza, podobna do owego stanu natury przed burzą, atmosfera zdawała się zagęszczać. Ona była już na scenie zdawała się obserwować przez chwile spadające liście. Zmurszałe deski delikatnie uginały sie pod ciężarem jej sylwetki, zimno przenikało przez słaby materiał zwiewnej sukienki.
- Numery jeden, dwa i trzy.
- Numery JEDEN DWA TRZY. - krzyknęła.
Nic się nie wydarzyło. Osoba splotła dłonie wygięła wargi w okropnym grymasie szepcząc przekleństwa pod nosem. Spadła pierwsza deska dachu.
Posuneła się od niechcenia naprzód, jej nagie stopy błądziły po parkiecie a Amfiteatr bladł, skręcał się jakby palony, nikł trzeszcząc złowieszczo przy wtórze poruszonych gwałtownym wiatrem drzew. Podmuch łamał gałęzie, przewracał konary. Przypominało to nagły kataklizm - burzę, której nikt nigdy się nie spodziewa. Jej oczom ukazała się pustynia. Postępowała dumnie krok za krokiem, wygrzewając sie w upale z uśmiechem, zadarła łowę do góry podnosząc swoje wielkie, turkusowe oczy ku niebu.
- Numer jeden, dwa, trzy!
- Wołałaś, Numerze Zero ?
***
Trudno było tu uwierzyć w bajki obrony o jej trudnym dzieciństwie, makabrycznych przejściach w przeszłości i przemocy w rodzinie- jej familia mogła być przykładem. Idealne dziecko, idealni rodzice i siostry, prawdziwe, ciepłe ognisko domowe, o którym niektórzy mogliby tylko marzyć. W środku była jednak tragiczna rysa. Szczepień nienawidził samego siebie za to jak brutalnie potraktował zeznania szenastoletniego, drobnego chłopca. Jego służba kończyła sie za godzinę, a zeznania świadków nie byly nawet w połowie podobne. Oględziny miejsca zdarzenia też niewiele dały. Co tu robić? Są rzeczy, których ludzki umysł nieogarnie - zdanie jak z katechizmu zdawało się tłumaczyć okoliczności całej sprawy. Świadkowie podawali rózne daty i godziny, nie znaleziono żadnych notatek, listów, czy zaszyfrowanych grypsów. które swiadczyłyby o działalności podejrzanej. Śledztwo utknęło w miejscu.
Głosuj (1)

Antyrama

[Powrót] Komentuj